Herci

0

HERCI

„Všechny je pozabíjel. Nechával si z nich kousky těl jako suvenýry, které postupně i jedl. A výčitky svědomí? V žádném případě, ty nikdy neměl.“

 

 

Ondřej Buchta

Jedna z hlavních hvězd divadelních souborů AMADIS, Stodola a dalších. Skvělý improvizátor a zkušený divadelní režisér.

Divadelní soubor AMADIS si jej původně zapůjčil jen pro alternaci v “Blbci k večeři“, a také pro “Výbornou kachnu“, v níž hraje roli děvkařského politika Glenna Coopera.

Aby toho ale nebylo málo, dostal zanedlouho nabídku na alternaci v inscenaci “Plný kapsy šutrů“, ve které odehrál několik desítek repríz a za své výkony posbíral řadu ocenění. Následovalo účinkování v tragikomedii “A co láska?“, kde ho diváci doslova hltají nejen díky hereckým, ale hlavně kaskadérským výkonům, které jsou na hranici maximálního rizika. Totéž ostatně platí i co se týče jeho účinkování v dalších našich komediích – zejména pak v inscenaci “Souborné dílo Williama Shakespeara”, kde diváky opět šokuje svými kaskadérskými výkony a perfektně baví svými improvizacemi (bez kterých by tato hra nebyla ani z poloviny tak skvělá, jak je).

V nedávných letech se rovněž objevil i na televizních obrazovkách – jednak reklamách a televizních seriálech v produkci České televize, ale také jako hokejový komentátor ve zhruba čtyřiceti přímých přenosech z Tipsport Extraligy.

 

 

Josef Širhal

Herec, režisér, autor, překladatel a zakládající člen souboru.

Jako jediný pamatuje celou historii AMADISu a zahrál si téměř ve všech představeních, jež soubor kdy uvedl. Působí jako dramaturg a v některých případech přizpůsobuje hry potřebám souboru. Oficiálním povoláním je překladatel a tlumočník z anglického jazyka. V letech 1996–2001 napsal zhruba 500 překladů dialogů pro TV a film (včetně adaptací divadelních her) a v nedávné době publikoval i překlady divadelních her.

Je majitelem umělecké agentury, která mimo jiné zastupuje i soubor AMADIS, jemuž dělá ředitele (aby těch funkcí neměl málo!). Díky hlasům příznivců divadelního souboru AMADIS se navíc v letech 2007, 2008 a 2011 dostal mezi 30 nejoblíbenějších brněnských herců v anketě Brno Top 100 – Kdo hýbe Brnem.

Zahrál si například ve “Výborné kachně” se představil jako daňový poradce Lenny Ganz, jenž nedokáže unést vážnost situace a vypadá to, že se každou chvíli zhroutí. V “Plných kapsách šutrů” jej uvidíte hrát hned 7 různých rolí, za které získal mnoho ocenění z přehlídek po celé republice. V crazy komedii “Bez předsudků” se vám představí jako lehce upjatý manažer, který se ale nedá dlouho přesvědčovat dokonce ani ke striptýzu. A ve “Smíšených dvouhrách” zase hraje role pěti různých manželů v různých fázích života.

Další velké herecké příležitosti měl a má i v inscenacích, které AMADIS uvádí v poslední době. Asi nejzajímavější z nich byla role v horroru “Žena v černém“, kde diváky přesvědčuje o tom, že mu svědčí i herecké polohy, které s komedií mají pramálo společného.

V nedávných letech se objevil i na televizních obrazovkách – jednak v televizních seriálech (“Ordinace v růžové zahradě 2”, “Hořící keř”), ale také jako hokejový komentátor ve zhruba čtyřiceti přímých přenosech z Tipsport Extraligy.

 

Radka Schardová

Herečka a režisérka divadelního souboru Bez kamen, kterou jsme si původně půjčili pouze na hostování na alternaci do komedie „Benátky pod sněhem„. Práce s námi se jí ale viditelně zalíbila a už pod hlavičkou AMADISu nastudovala tragikomedii „Dva„, ve které předvedla, že je schopná nejen komediálních, ale i vážnějších hereckých poloh.

Napotřetí se pod hlavičkou našeho souboru představí v roli, která komediální už není ani náhodou, a má v ní dostatek prostoru ukázat své skvělé herecké schopnosti.